családi hétvége

2010 március 1. | Szerző:

 Pénteken megérkezett a nenád! Nagy örömmel fogadtad, szerintem megismerted! Azóta össze vagytok nőve! Annyira jópofák vagytok,ahogy hancúroztok. Ő az az ember, akire feltétel nélkül rábíználak, ha valmi történne velünk. Nagyon rád tud hangolódni! Engem is megszállt a hétvégén a nyugalom, sütöttem, főztem, mindenre jutott időm. Meglátogattuk a dédiket is, nagynéniket meg persze a nagyiékat is. Minél nagyobb közönséged van, annál inkább bohóckodsz. Már nagyon ráéreztél a szórakoztatás ízére,csalafinta kis gyerkőc lettél. Visongsz, tapsol, táncolsz, bújsz, csakhogy mosolyt csalj ki belőlünk! Ez természetesen nem marad el. Imádni való vagy! Nena mindig azt mondja, hogy ha lesz saját babájuk, őt majd nem tudja ennyire szeretni-pedig dehogyis nem, csak ezt most még nehéz neki elmagyarázni.Most még rajongásig szeret, de ez megváltozik, mikor ő is felelős lesz egy kisemberért.
Egyre többször engeded el az ágyat és állsz magad, főként, ha valamilyen játékot tartasz a kezedben! És csak halkan mondom, de azt hiszem, vére kibújtak az alsó fogacskáid. Délelőtt irtóra dörzsölgetted az ínyed és mikor kenegettem, HATÁROZOTTAN éreztem a két kis recét. Talán mégsem kell babaprotézis 😉

Címkék:

Gólyák

2010 február 23. | Szerző:

Lassan megérkeznek tényleg a gólyák, amit alig várok,mert akkor igazán itt lesz a tavasz! Napsütés, energia, melegség. Imádom! A gólya azonban nagynénidék után bekopogott keresztmamiékhoz is! Hurrá!!!!! Nagyon örülök és tuti te is örülnél, ha tudnád, miről van szó! Augusztusban érkezik az unokatesó, kersztanyáékhoz meg még sokára jön a baba, de miért ne írnám le a blogban. Annyira feldobott ez a hír. Jó lesz megint babaillatot érezni! Fogalmuk sincs, mennyire megváltozik az éltük nyolc hónap múlva. A Világ akkorát fog fordulni velük. Örülök, hogy legkedvesebb barátaink is szülők lesznek, belépnek a klubba 🙂 

Címkék:

Jipa-jipa

2010 február 22. | Szerző:

 És tessék! Ahogy elkezdek elégedetlenkedni, Te mogmutatod, mire is vagy képes. És szégyellhetem magam, hogy kritizállak. A napokban állandóan talpon vagy. Igaz, hogy nem indultál el önállóan, de állandóan sétálsz a lakásban, bútortól bútorig kapaszkodva. Igazi kihívás ez Neked. Mindig biztosra mész, csak elvétve történik meg, hogy lecsüccsensz a földre. Nagyon óvatos vagy, mégis élvezed, hogy nagyosan haladsz! Tegnap nem tudom, mi ütött beléd, de rengeteget karattyoltál. Apa is itthon volt, reggel fülig érő szájjal bújtál hozzánk az ágyban. Nincs is szebb a vasárnap reggeleknél! 🙂 Apával csak figyeltünk tegnap, hogy miket halandzsázol! Jobb, mint a rádió!jipa-jipa, ble-ble,gaja-gaja, nyammmmmm….
Ma mérünk, nem tudom mennyi vagy, de már a múlt héten lenyűgöztél minket, ugyanis sikerült fél kilót magadra szedni egy hónap alatt- ez nálunk nagyon jó! Az étvágyad szuper(kopp-kopp)
Annyira jellemző rád, hogy játékos vagy. Minden alkalmat kihasználsz, hogy incselkedj velünk. Csücsöríted az ajkaid és fújtatsz nagyokat, mert tudod, hogy ezzel megnevettetsz. Már alig várom a hétvégét! Jön nenus és meglátja, mennyit okosodtál az elmúlt hetekben!

      Imádod a túróstésztát 😀

Címkék:

Amit én most érzek

2010 február 17. | Szerző:

 Akkor fogom magam mentálisan érettnek tekinteni, ha majd tudok örülni az elért  eredményeknek és nem fogom állandóan a más gyerekét lesni, ha majd nem érzek írigységet és félelmet, mikor Tőled fiatalabbak bizonyos dolgokban ügyesebbek nálad. A ,,lelki lavinát” csütörtökön indította el a gyerekorvosunk. Tapintatosan rákérdeztem, hogy szerinte mennyit maradhatok még itthon veled. (ugye már decemberben el kellett volna kezdenem, dolgozni az itteni törvények szerint). Aztán a doktornő teljesen jószándékúan mondta, hogy még legalább egy évet,sőt…. A nagymozgásokkal még el vagy maradva, később valószínű a beszéded is kell fejleszteni szerinte. És akkor úgy éreztem, mint akit pofon ütöttek, csak akkor jöttem rá, mennyire is elfogultan próbállak ,,felmérni”. Azóta pedig vagy egy tucat barátnőm dicsekedett, hogy elindult a kis csemetéje a héten. Úgy látszik, mindenkinek most kell megtennie az első lépéseket… Szerintem mi még messze  vagyunk tőle. Persze, tudom, hogy elindulsz majd te is bogaram! Minden érvet el tudok sorolni MELLETTÜNK. De hazudnék, hogy elégedett vagyok. Megint bújom a netet, fejlesztő könyveket keresve. Közben meg lekiismeretfurdalásom van, mert a világ legtündéribb gyermeke vagy és én a hibákat keresem, mint egy elmebeteg. Még nem vagyok mentálisan harmóniában önmagammal….
Ezt a bejegyzést majd idővel törlöm. Csak most kikívánkozott belőlem.

Címkék:

Mindenféle

2010 február 9. | Szerző:

 Az elmúlt napokban sokat voltál a mamáékkal, mert vagy nagytakarítottam(-10 fokban) vagy ügyintéztem. Apa sajnos sokat dolgozik -még mindig, ezért teljes módon kisajátítottak az anyai nagyszülők. Mondjuk, rendesen el is kényeztet(né)nek, de lassan megtanulod, hogy itthon nem válik be a hiszti. Az éjszakai ,,bulik” is kezdenek rendeződni, rájöttem, hogy sehova nem vezet, hogy álldogálok az ágyad mellet, mert Te annál inkább felpörögsz.  Mikor hajnali kettőkor elkezdesz nyafogni, ne adj Isten sírni, hogy vegyelek ki(gondolom játszani) csak az ágyunkból szólok, hogy itt vagyok, de éjszaka van és csicsiskálnod kell. Némi elégedetlenkedés után el is alszol, éjszakáról éjszakára javul a helyzet.
Tegnap le kellett mennem Belgrádba, új diplomát kapok, ha minden igaz.Borzasztó volt egész nap nélküled! Gondoltam, majd jól kipihenem magam az út alatt a buszban. Ehhez képest olyan fáradtan értem haza, hogy már este kilenckor az igazak álmádt aludtam!Jól feltöltöttem az elemeket. Ma volt energiám szánkóztatni téged- sokat, sokat. Hangosan kacagsz, mikor meglátod a ,,járművet”! A boltból hazafelé hajtogattad, hogy ke-ke, mert a kenyér az öledben feküdt.Imádod, és általában minden tésztaféle bármikor jöhet. Gyorsan lekopogom, hogy visszatért az étvágyad. Csütörtökön védőoltásunk van elméletileg-nem tudom, megkapod-e!
Annyi mindent le szerettem volna még jegyezni és most nem nagyon jutnak eszembe a dolgok. Egyre több hangot adsz ki, próbálkozol a hangok tudatos kiejtésével. Imádod a képeskönyveket nézegetni, szerintem órákon át képes lennél ülni az ölemben és mutogatni a képeket, miközben várod, hogy én megnevezzem őket. Az utóbbi időben nagyon bizalmatlan lettél az idegenekkel, főleg , ha én nem vagyok ott. Megnyugtattam apát, hogy ez a normális lelki fejlődés jele és örüljünk, hogy az ismerősökkel olyan jól elvagy! Mozgásod is egyre kifinomultabb. Profi módon jössz le az ágyról, ahogy a nenus megtanított. A járással nem haladunk sehogy, valamiért nem érzed magad biztonságban, ha elengedem az egyik kezed(pedig egyedül állsz szinte). Ezt se kellene erőlteni, csak motoszkál a fejemben, az a bizonyos,,mikor már”?
Ha röviden foglalnám össze, mondhatom, hogy élmény veled minden egyes nap! Nyitott vagy és jó kedélyű, imádni való! Néha hisztis, de jól nevelhető 😉 A mi kiscsajunk!

Címkék:

Második szülinap

2010 január 29. | Szerző:

 Ma van kereken egy éve, hogy mikor beléptem a már jól ismert kórházi folyosóra és bekukkantottam a szobádba, nem inkubátort láttam a sarkunkban, hanem melegthető ágyikót!:-)) És én akkor olyan, de olyan boldog voltam, hogy az kimondhatatlan. Nem ért teljesen váratlanul, mert a nővérkék már csicseregték a fülembe, hogy ,,öreg” vagy az inkubátorhoz. Akkor már kezdtem látni a fényt az alagút végén, kezdtem abban reménykedni, hogy egyszer Veled a karomon fogok kisétálni innen és lesz egy kisbabánk.(És nem egy koraszülöttünk). Szóval, BOLDOG MÁSODIK SZÜLINAPOT KISLÁNYOM!:-)

Más. Az előbb végre kacagtunk egy nagyot! Ma már nincs lázad, jobb a kedved is. Ebédeltél, ahogy szoktál. Felálltam, hogy hozzak neked egy kis vizet, de a bögrét előtted hagytam, kevés tartalmával. Megemelted és ittál belőle-majdnem. Én töltöttem bele valamennyit, újra felemelted és ezúttal sikerült vizet is nyelned. Felbátorodtál, újra felkaptad a poharat és a nagy lendülettől jól nyakonöntötted magad! Azt a képet, amit vágtál..Tágta nyílt,, most mi van?” szemekkel, teljesen ledöbbentél. Gyorsan lerántottam rólad a csurom víz felsőt és előkét, mielőtt átázott volna a többi ruha is és muszáj volt nevetnem..(bocsi). Erre te is elkezdtél hangosan kacagni, abba sem akrtad hagyni a bohóckodást.Csak vihogtál és vihogtál, közben a huncut szemed csillogott nagyon. Hogy magamra tereljem a figyelmed és az evésre, haló nikiztem, mire a füledre szorítottad a kezed, mintha telefonálnál. Nem hiszek a szemenek, újra mondom, hogy halló, erre te megnt a füledre teszed a kezed. Meglepsz, miket lesel el tőlünk…

Címkék:

Lázcsillapodás

2010 január 28. | Szerző:

 Sajnos teganapra még inkább felszökött a lázad. Egész nap lázcsillapítóztunk, meg hűtőfürdőztél, ami nem annyira tetszett, pedig szerintem nem is volt az annyira hűtő, hanem csak egy kis pancsolás.Túlságosan sajnáltalak. Még élnek bennem a gyerekkori emlékek, hogy vacogtam, mikor anyukám langyos vízzel mosta a forró testem.
Délután elmentünk a dotornénihez, aki megvizsgált és mindent rendben talált, csak a torkod piros picikét. Szerinte három nap alatt rendbe jössz. Azt remélem, igaza van,mert éjjel óta nem kellett több kúpot használni és Te is egyre elevenebb vagy! Az éjjel végre jól kialudtuk magunk, habár Apát még mindig nem engedtük be a hálószobába 😉 Rá is rá fér egy kis pihenés, ma délután nyílik a benzinkút, totális káosz, egész este csörgött a mobilja. A munkahelyi stressz mellett meg Te is beteg vagy, ami látom, őt is bántja. Sajnos nem tudott sokat veled lenni, de talán a követekező héten helyreáll a rend. Így most ketten tüzelgetünk egész nap, nagyon hideg van, ki sem dugjuk az orrunk.Olvasgatunk,zenét hallgatunk, táncolunk, kockázunk,na jó netezünk is néha. Szóval, nyugisan elvagyunk.

Címkék:

:-(

2010 január 26. | Szerző:

 Ma nem mentünk el a kontrollra, mert sajnos az éjjel belázasodtál! Még soha sem volt lázad, mióta itthon vagyunk.A hajnali szopinál éreztem, hogy melegek a kezecskéid nagyon és sokkal tovább is voltál cicin, mint szoktál.Megmértem a lázad és igazam volt.Először megijedtem, bepánikoltam, minden féle szörnyű diagnózisok jutottak az eszembe, aztán sikerült valahogy megnyugtatnom magam és felnőtt módra viselkednem. Más  tüneted eddig nincs-szerencsére.Kicsit nyafi vagy, de nem veszélyes, reggel ugráltál a kiságyadban, mintha minden rendben lenne, csak a kipirosodott arcocskád és szemöldököd árulkodott a bajról. Délelőtt adtam egy lázcsillapítót, ami szépen hatott is. Most várom, hogy felébredj a szundiból és újra megmérhessem a hőmérsékleted. Jó lenne ennyivel megúszni, de felkészültem-technikailag és pszichikailag is- az esteleges betegségre. Mázsás kő nyomja a szívem, még akkor is, ha ez csak egy síma vírus is valószínűleg. Sok-sok pozitív energiát küldök feléd és gyógyító puszikkal vesszük fel a harcot a betegség ellen. Ha pedig ez nem elég, akkor holnap irány a doktornéni!

Címkék:

Hideg napok

2010 január 25. | Szerző:

 Sikerült egy kis időt lopnom, hogy írhassak. Mozgalmas hétvégénk volt-mint mindig. Apának ünnepeltük a szülinapját. Persze már százszor mondtuk, hogy csak a kerek éveket tarjuk ezután számon, de azért mindenki eljött felköszönteni (meg Téged látni)!
Szerencsére nenus is hazajött, így ő babázott én pedig sütkéreztem. Akkorákat tudtok hancúrozni! Megtanított, hogyan kell lejönnöd az ágyról helyesen, nem a buksiddal előre, hanem szépen lecsusszanni. Mindig megtapsoltad magad, mikor sikerült és mikor nem, akkor is :-)!
Kínlódunk kicsit az alvással.A napi két alvást próbáljuk egy hosszúra összeolvasztani, többnyire sikerrrel. De éjszakánként ébredezel és mint pl ma hajnalban, egy órán keresztül kellett álldogálnom az ágyikód mellett, míg sikerült visszaaludnod. Kicsit zavarban vagyok az egész miatt. Ha nem ilyen picuri lennél, már biztosan nem szoptatnálak hajnalok hajnalán, de gondolom még szükséged van egy kis plussz kajára, mert a gyomrod is elég kicsi. Nehéz így, hogy a tanácsok, amiket itt-ott olvasok, rád nem érvényesek, hiszen nem tekinthetlek egy évesnek, de kisbabának sem. Majd csak megtaláljuk a helyes utat…
Szobaton voltunk vérvételen, holnap endokrinológus kontroll. Remélem, OK lesz! Nagyon szeretném, ha hozzá sem kellene mennünk többet.
Nem írtam még le, hogy VÉGRE SZÁNKÓZTUNK! Keresztmamiék hoztak egy csudajó szánkót és péntek délelőtt ki is használtuk, hogy nem volt nagyon hideg, húzgáltunk a környéken nenussal. Mint egy királynő, úgy ültél a pokrócodba becsavarba, tekingettél méltóságteljesen körbe, hogy látjátok, milyen jó dolgom van? sajnos nem csináltam képet, majd legközelebb!
Remélem, hamarosan ismét gép elé ülök, és írok egy kicsit többet Rólad. Az elmúlt napokban sajnos nagyon sok rossz hírt kaptunk, ami rányomja bélyegét a hangulatomra- nem szeretnék több szomorkás bejegyzést! Azt kell érezned, mennyire boldog vagyok, hogy itt vagy nekünk csodaprücsök!

Címkék:

Lemaradt kép

2010 január 15. | Szerző:

 Kicsit már bánom, hogy kritizáltam a kis töpörtyűt. Talán kinövi a hisztiket! Tegnap hallottuk a jó hírt, hogy útban a kistesó! Nem soká három lurkó szaladgál körülöttünk 😀

Csajok:

Címkék:

Nézettség

  • Blog nézettsége: 2173

Blogkövetés

Iratkozz fel a heti hírlevélre és többé nem maradsz le a friss tartalomról.

Az adatkezelés további részleteiről itt olvashatsz: Felhasználási feltételek és Egyedi adatkezelési tájékoztató

Üzenj a blogger(ek)nek!

Üzenj a kazánháznak!

Blog RSS

Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!